P sakė, apie išplanavimą rašyk tu, vistiek daugiau išmanai. Tai kol jis laipioja stogais, papasakosiu kokios mintys kilo pirmą kart pamačius inkiliuko išplanavimą ir kaip vyko perplanavimo procesas.
Architekto paruoštą išplanavimo versiją P parodė man žiemą. Turbūt turėčiau paminėti, kad realiai nėra to blogo ar gero, prie ko negalėčiau prisikabinti. Mylimasis tą žinojo ir beveik įsitempęs laukė kol ką nors pasakysiu. Staigmena nedidelė, bet kritikuoti buvo ką.
Kad būtų aiškiau apie ką kalbu, žemiau prikabinta jau minėta architekto versija.
Išplanavimo pliusai
Visada geriau pradėti nuo pozityvo, tad pirma išvardinsiu dalykus, kurie man nuoširdžiai labai patiko:
- Visi langai orientuoti pagal saulę. Tai reiškia, kad atsikėlus ryte kavą virti galėsim saulės nušviestoje virtuvėje. Savaitgaliais pietų stalą taip pat jaukiai šildys saulė. O ir vakarais, šiltuoju metų sezonu džiugins paskutiniai dienos spinduliai. Šituo sprendimu buvau sužavėta. Tikrai.
- Atvira bendroji erdvė. Nesu linkusi didelį plotą skaidyti į mažus atskirus užkampius, todėl smagu buvo matyti, kad virtuvė, valgomasis ir svetainė iš esmės turi atskiras zonas, bet sienos jų neriboja.
- San.mazgas pirmame aukšte. Būtinybė. Ne kitaip. Kalbu ne tik apie tualetą, bet apie pilnai funkcionalų vonios kambarį su dušu. Negi šunį maudyti tempsi laiptais į viršų?
Ir minusai
Viską apsunkina išorinė namo siena pasukta 25 laipsniais. (Tikslus žmogus P sakė reik paminėt, kad siena pasukta tiesiai į pietus, ne šiaip sau ten architektui susišvietė). Sutinku, kad architektūriškai toks sprendimas yra žavus ir turi itin daug potencialo, bet planuojant interjerą atsiranda nemenkas iššūkis. Taigi pirmiausiai užkliuvo:
- Virtuvė. Iškart pasakiau, kad visi tie kampai kainuos. Apskritai nelabai įsivaizdavau kaip turėtų atrodyti erdvinis tokios virtuvės vaizdas.
- Kažkoks apendicitas svetainėje, prie kurio pastatytas TV. Nelogiška atrodė daryti tą įstrižą sieną ir tada prie jos klijuoti erdvę valgančius tūrius, kad būtų įmanoma standartiškai sustatyti baldus.
- Nedidelė šokių salė namo gale už sofos. Absoliučiai nefunkcionalus kampas. Tiesiog.
Perplanavimas
Kai išplanavimo pliusai ir minusai tapo aiškūs, atėjo laikais tuos minusus naikinti. Jei atvirai, turbūt iki pat vasaros vidurio to plano nejudinom. Kadangi didžiausias galvos skausmas buvo virtuvė, vis pasvarstydavau ką ten tokio padaryti, kad ji būtų ir graži ir patogi naudoti. Pagaliau įsižiebus idėjos lemputei, mažais žingsniais pradėjom lipdyti naują vidaus išdėstymą. Taigi kas buvo pakeista:
- Be abejo virtuvė. Perkelta kaitlentė ir šaldytuvas. Atsisakyta viršutinių spintelių. Prie įstrižos sienos suplanuota keturių dalių spinta iki lubų. Pačiame plane pokytis nėra didelis, bet pažadu ateityje parodyti vizualizacijas.
- „Nugriautos” arba tiesiog nepastatytos darbo kambario sienos. Aš dar buvau linkusi jį palikti, bet P sakė nori didesnės svetainės. Nori, vadinasi reikia. Nešiojamu kompu padirbti namuose galėsim ir ant sofos.
- Šiek tiek perstumdytas san.mazgas. Dėl grožio.
- „Išoperuotas” apendicitas svetainėje.
- Po pasivaikščiojimo Restoje, neapleido mintis, kad būtų faina namuose turėti biokuro židinį. Taigi suformuota dėžutė židiniui priešais kosminio dydžio sofą. Sofa reali. Bus kur susodinti draugus 🙂
Tai ir viskas. Su pirmu aukštu tiek. Apie antrą aukštą bus atskira istorija, nes dar patiem neaišku kur pagal Feng Shui lovas statyti. Stay tuned 😉
2019-10-14 - 9:49
Gražus ir įdomus išplanavimas. tai čia pliusai 😀
O minusai ką įžvelgiu – ribotas praėjimas iš tamburo į svetainę per stalo kampą… gal tada nors tos kolonos kaip nors atsisakyčiau jei konstruktyviai išeina.. tai nors dalinai po laiptais eitų praeit.
Erdvė tarp wc, židinio ir laiptų suvalgo didelę dalį ploto ir ji visiškai nenaudinga. Gal wc pasukčiau patalpą palei garažą išilgai, židini glausčiau prie wc sienos, pasinaikintų ta erdvė ir padidėtų svetainė, gal ir praėjimas praplatėtų.
2019-10-14 - 10:15
Kolonos neina atsisakyti:
A) ji jau pastatyta
B) ji laiko metalinę siją (HEB’ą)
2019-10-14 - 10:31
Ačiū už komentarus! 🙂
Na bet turėčiau pastebėti, kad 24/7 valgomojo kėdės atitrauktos nestovės, tuomet atsiveria metro pločio praėjimas. Minimalus praėjimas pagal visus standartus yra 70 cm, kaip ir nelieka problemos. Dėl kolonos P jau atsakė, o židinys tiesiog turi būti erdvės centre, vėliau pamatysit kodėl. Tuo pačiu paaiškinsiu ir kodėl praėjimas tarp wc ir židinio reikalingas 😉
2019-10-14 - 14:56
…nes jis dvipusis 🙂
2019-10-14 - 15:54
Neišduokit anksčiau laiko! 😀
2019-10-21 - 9:56
P pasirašė tik ant telefonu valdomu biožidinio – Restoj mačiau. Atspėjau?
2019-10-14 - 15:07
Pliusus ir patys žinote – langų orientacija, virtuvė rytinė – tikrai puiku.
Bet, pakritikiuosiu pagal savą Feng-šui jausmą… 😉
Virtuvėje nesinorės sėdėti nes prie sienos dieną. O langai – kažkur toli.
Valgomasis irgi nejaukiai bet atvirkščiai – visas prie lango ir praeinamas.
Arba langą stumdyčiau arba prie jo formuočiau kokią bendrą valgymo zoną. Mes ten analogiškoje vietoje darome suokiuką su pagalvėlėm prie lango ir stalą.
Jūsų architektas nesakė kad mašina name – neFengŠui? 🙂 Ir mašinai blogai ir namui ir manyčiau gyventojams. Na bet… visi amerikiečiai taip daro ir nieko.. Bet pas juos namai kur kas didesni – nereikia virš garažo miegoti.
2019-10-14 - 16:23
Ignai, padiskutuokim 🙂
Šiaip dėl virtuvės beveik sutikčiau, kad sėdėti prie sienos nelabai smagu. Bet čia atsiranda derinimasis pagal poreikius. Ilgiems pasisėdėjimams specialiai numatytas valgomojo stalas, o šalia kaitlentės numatytos vietos grynai trumpam prisėdimui ar galimybei bendrauti su besisukančiu virtuvėje. Sakyčiau 50/50? 🙂
Dėl praeinamo valgomojo nejaukumo nesuprantu Jūsų idėjos. Statome ne Akropolį, tad aplinkui sukiosis ne įvairaus plauko nepažįstami, o artimi žmonės ir draugai. Problemos nematau. 🙂
Apie automobilius ir garažus kalbėti jau ne mano kompetencijai. Nors yra tekę miegoti virš garažo. Dar nenumiriau 🙂
2019-10-14 - 20:00
Kaip supratau, langų jau nepastumdysi – sienos yra.
Visgi dar numatykit ir kitus valgomojo variantus.
Pvz apsukti barą, kad sėdit žiūrėt pro langą ar žaidžiančius vaikus 😉
Abu priekaištai susiję su įgimtu gyvūno nenoru nugarą atsukti į atvirą neapsaugotą erdvę (į lauką, į langą). Va valgomajame vieni sėdi nugara į langą, kiti – praėjime (ne feng šui). Nejauku bus sėdėt.. Spėju.
Mes savo namą projektavom metus ir dabar dar nesutarėm kaip tas virtuvės/valgomojo stalas turi stovėt. Palikom laisvės, pastumdysim vėliau realiai 😉
Tą terasos išėjimą gal vertėtų į kitą pusę perkelti. Arba 2-jų nereikia.
TV dar kreivai kabo, bet.. galima ant sukiojamos kojos jį kabinti 😉
2019-10-23 - 10:24
Toki architekta, kuriam garazas ne fengsui – iskart paliuosuociau. Gal jam raida sutrikus?.. Garazas yra namu sventa vieta. P.s. isigyjau isssvajotas plyteles i garaza, kuriu ieskojau kokius 3 metus
2019-10-15 - 9:57
Išplanavimas iš ties nestandartinis ir bus įdomu pamatyti galutinį rezultatą 🙂
Labai knieti sužinoti, kodėl įpaišėt tą garažą į namą, kai turite tokį didelį sklypą, ir vietos garažui būtų tikrai užtekę. Jei jį naudosite kaip sandeliuką, gal būtų protingiau buvę, toj vietoj kur parkavimo aikštelė numatytą ir įrengti kokį sandeliuką? Nes dabar atrodo, kad to garažo kaina labai didelė. Dėl jo užimto ploto pirmam aukšte yra tikrai keletas momentų, kurie būtų daug geriaus susidelioję, jei jo ten nebūtų buvę.
1)wc – būtumėt galėje nukišt toliau nuo svetainės…
2) apskritai žmonės jau atsisako garažų name…dėl visokių išmetamų teršalų, kvapų ir šalščio tiltų…
3) praėjimui tarp valgomojo būtų daug daugiau vietos 🙂
2019-10-24 - 0:00
Smagu matyti, kad ne mes vieni statysime nestandartinio išplanavimo namus!
2019-10-24 - 21:48
Highfive! 😀
2019-10-31 - 2:32
Žiūrėjau filmuką, kuriame taip pat planuota, bet dar tamsesnė virtuvė (net be lango). Tai sakė ‘sala’ toje vietoje – virtuvės palaima. Gaminti gali atsisukę į šviesą, žmones.
Tad ir jus jos nejudinkit 😉
2020-01-31 - 0:25
Įdomus projektas. Nesinori kritikuoti, nes kiekvienas sprendimas turbūt turėjo savo mintį ir tikslus. Bet kad jau galima komentuoti…:) Atrodo, kad suplanuotos erdvės neatitinka būsimų srautų – pvz. virtuvė valgomasis, kur dažniausiai žmonės malasi, itin suspaustas, o erdvė prie wc didelė ir neišnaudota. Nežinau, kokia situacija su dušų kiekiais, bet siūlyčiau atsisakyti dušo (kas gi eis iš antro aukšto maudytis į apačia?), o wc kišti po laiptais (jei užtenka aukščio). Dabartinį wc kampą išnaudoti svetainės praplėtimui – gal pvz. darbo zonai. Darbo zona galėtų būti ties (vertikalia) siena, jungiančia su garažu.
Per vidurį esanti siena (židinys) atima ir taip iš nedidelės svetainės erdvės pojūtį. Vėlgi, reikia galvoti, iš kurios židinio pusės daugiau vaikščiosite – tikėtina, kad tarp židinio ir langų, tad patartina židinį slinkti labiau link dabartinio wc pusės. Jei būtų daroma darbo zona, tai dešiniau patrauktas židinys galėtų „žymėti” darbo zonos viršutinę ribą.
Kadangi visai neseniai užbaigėm savo namo projektą, tai iš patirties žinau, kas faina 2D plane, visai nekažką, kaip pasidarai 3D ir pradedi delioti realius baldus bei pabandai pasivaikčioti po kambariuis (naudojau roomle programėlę tam).
2020-02-04 - 21:59
Gražina, ačiū už komentarą. 🙂 Atspėjot, kad kiekvienas sprendimas turi savo mintį ir tikslus – viskas buvo papasakota tekste.
Nelabai įsivaizduoju kodėl jau kelintas asmuo įsivaizduoja, kad statom restoraną, kuriame aplink valgomojo stalą „duosis” dideli srautai padavėjų. Mūsų gyvenimo būdui tinkamiausia erdvė „maltis” yra, kaip įvardinot, nedidelė svetainė, kuri talpina šešiavietę sofą ir dar šiek tiek. Iš antro aukšo maudytis į apačią tikrai niekas neis, bet ir nakvojantiems svečiams suteiksim galimybę nusiprausti. Negi gaila vandens. WC po laiptais nekištume net jei būtume statę namą prieš 10 metų. Vis dėlto esam jauni ir nenorim laikytis pasenusių statybinių principų.
P.S. Neišnaudotą erdvę aplink židinį palikom basų raganaičių ir velnių šokiams naktimis. 😉
P.P.S. 3D kambariuose pasivaikščiojom dar prieš perplanuojant 2D brėžinius (naudojau Sketchup PRO software’ą tam).